Sündmused

THE DAYS/ PÄEVAD Sakala 3 teatrimajas

“The Days”/“Päevad” on inglise koreograafi Theo Clinkardi ja soome tantsijate Maria Nurmela ja Ville Oinoneni koostöölavastus, mis etendub Eestis 3. novembril kell 19.00 ja 4. novembril kell 15.00 Tallinnas Sakala 3 Teatrismajas. Tallinna etendustes teevad kaasa legendaarsed RO Estonia balletisolistid Aime Leis ja Jānis Garancis.


Lavastuse põhiteemaks on suhted mehe ja naise vahel, soov leida vaimne ja füüsiline kommunikatsioon, küsimustades väljakujunenud jõuvahekordi ja stereotüüpe. „The Days“ loob maailma, kus on pidevalt muutusi ja läbirääkimisi, keerulisi tundeid ja koomilisi katkestusi, samas on see enam kui lihtsalt üks etendus, kuna loob silla kohalike kogukondadega ja hajutab hierarhiaid osalejate vahel. Igas riigis, kus lavastust näidatakse, tuuakse lavale ka kaks eakamat tantsijat kohapealt. Lavastust on näidatud Inglismaal, Kanadas, Jaapanis, Šveitsis, Venemaal ja Soomes. Tallinnas etenduvas lavastuses on taas laval Eesti legendaarsed balletitantsijad, lava- ja elupartnereid Aime Leisi ja Jānis Garancis.

“The Days” toob tantsu laiemate publikugruppideni ning kaasab etendustesse 60+ vanuses tantsijaid, et uurida, kuidas edendada selle hapra vanusegrupi loovat tantsu- ja liikumispraktikat tänapäeva ühiskonnas. Lisaks etendustele toimuvad Tallinnas 1. ja 2. novembril ka töötoad, mis on avatud kõigile tantsu armastavatele 60+ vanusegrupi inimestele. Töötoas osalemiseks toimub registreerimine info@fine5.ee.

Lavastuse koreograaf: Theo Clinkard (Inglismaa)/ helikunstnik: James Keane/ valguskunstnik: Kalle Ropponen/ pilk kõrvalt: Leah Marojević/ Esietendunud 10.12. 2018 Pori Dance Month Festivalil.
Tallinnas mängitakse lavastust „The Days“ Sakala 3 Teatrimajas ainult kaks korda.

Projekt toimub The Regional Dance Center of Western Finland (https://l-tanssi.fi/en/etusivu-english/) ja Fine 5 Tantsuteatri (www.fine5.ee) koostöös.

Piletid leidab Fientast!

Blogi