Sündmused

Uus balletietendus "Kuldne tempel"

Kunstiline kollektiiv Birdname toob välja uue balleti "Kuldne tempel", mis esietendub festivali "1000 kurge" raames 16. märtsil Vene Teatris .
Eesti Balletiliidu liikmeil on võimalik soetada 17. märtsi etendusele 20-eurone pilet. Tingimused ja salasõna leiate veebruarikuisest infomeilist.

Ballett "Kuldne tempel" põhineb Yukio Mishima samanimelisel romaanil. Kyôtos asuva Kinkakuji templi mahapõletamise juhtumill põhinev Mishima (1925-1970) tuntuim romaan jälgib noore munga ja Kuldse Templi kummalisi suhteid. Tempel vallutab oma iluga nooruki meeled, muudab neid, manipuleerib nendega, kord ilmutades end poisile kõige ebasobivamal hetkel, kord hoides oma ilu endale. Painavas meeltesegaduses ei jää noorel mungal üle muud, kui enesevabastuse eesmärgil hävitada selle ilu alge.

Lavastaja Teet Kask, heliloojad Timo Steiner ja Sander Mölder, kunstnik Ülar Mark valguskunstnik Margus Vaigur, videokunstnik Taavi “Miisu" Varm, produtsent Tiiu Tamm. Laval on tantsijad Roosi Natali Nõgisto (Eesti) ja Huiyeob Jeong (Lõuna-Korea), Jaapani Noh teatri näitlejanna Ryoko Aoki ning ERSO kontsertmeister tšellist Theodor Sink.

Piletid siit:  https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/show/festival-1000-kurge-68950/
Aasia tantsu festivali "1000 kurge" kohta saab lähemalt lugeda siit: http://birdname.ee/

Blogi