Uudised

Eesti Balletiliidu silmapaistva tantsija stipendiumi pälvis Georgia Toni Hyrkäs pälvis

Vanemuise balletisolist Georgia Toni Hyrkäs pälvis Eesti Balletiliidu silmapaistva tantsija stipendiumi, mille andis üle balletiliidu juhatuse esimees Triinu Upkin täna õhtul Väikeses Vanemuises balleti "Vihm detsembris" järel.

Eesti Balletiliidu juhatus annab alates 2018. aastast välja silmapaistva tantsija stipendiumit, et tõsta igal aastal esile ühe andeka ja tööka balletitantsija saavutusi ning motiveerida teda veelgi kõrgemale pürgima.

"Eesti Balletiliidu silmapaistva tantsija stipendium ei ole preemia konkreetse(te) rolli(de) eest, selle pälvib tantsija, kes on sõna otseses mõttes positiivselt silma paistnud", selgitab Upkin. "Aga eks tantsija paistab põhiliselt silma ikka laval ja Georgia on hiljuti teinud suurepärased rollisooritused George Sandina balletis "Vihm detsembris", emana balletis "Tuhkvalge" ja kuninganna Mabina balletis "Romeo ja Julia"."

Eesti Balletiliidu juhatusse kuuluvad Triinu Upkin (esimees), Janika Suurmets, Age Oks, Lemme Saarma, Ketlin Oja, Maria Engel ja Mehis Saaber. Eesti Balletiliidu silmapaistva tantsija stipendium on sihtotstarbeline ja mõeldud stipendiaadi erialaseks arenguks. Eelmisel aastal pälvis stipendiumi Eesti Rahvusballeti nooremsolist Marcus Nilson, Vanemuise balletist on stipendiumiga varem tunnustatud Gus Upchurchi (2022) ja Raminta Rudžionyte-Jordanit (2019).

Blogi