Uudised

Eesti Balletiliit kingib vastupidavust

Eesti Balletiliit hakkab alates septembrist välja andma uut loomestipendiumi "Kingitud vastupidavus".

Kuna tantsijate nõudlus balletikarjääri toetavate üldist füüsilist vormi arendavate treeningute järele aina kasvab, on liidu juhatusel hea meel tutvustada uut loomestipendiumi, mis on suunatud tegevtantsijatele ja balletipedagoogidele ning -repetiitoritele. Stipendiumi “Kingitud vastupidavus” eesmärgiks on toetada kehalist aktiivsust nõudvat tantsijakarjääri materiaalse toetusega üldfüüsilise vormi hoidmiseks ja arendamiseks ühe aasta jooksul. Stipendiumi maksimummäär on 800 eurot ja selle kasutusaeg on 01.09.2019-31.08.2020.

"Tänapäeval peavad balletiartistid olema väga universaalsed, valdama nii klassikalise kui ka kaasaegse tantsu tehnikat ja olema võimelised töötama väga pika perioodi jooksul korralikult välja puhkamata," tõdeb Eesti Balletiliidu juhatuse esimees Triinu Upkin. "Sellistele ootustele vastamiseks pelgalt hommikustes balletitundides osalemisest enam ei piisa. Tantsijatel tuleb tegeleda ka pilatese treeningutega, meestantsijatel on soovitav käia jõusaalis ja kõigile teeks head varahommikune basseinis ujumine", jätkab Upkin, "teatrid pakuvad oma tantsijatele küll ka majasiseseid treeningvõimalusi või soodustusi partnerite juures, kuid meie liikmete vajadusi need täielikult siiski ei rahulda. Loodan, et Eesti Balletiliidu juhatuse väljatöötatud uus stipendium toetab Eesti tantsijate arengut ja aitab neil hoiduda vigastustest."

Uus stipendium katab jõusaali ja ujula kasutamise ning Pilatese-, jooga- ja füsioterapeutide (individuaal)treeningute maksumuse, kuid ei kata ravieesmärgiga füsioterapeudi sessioone, massaaži ja meelelahutuslikke veekeskuste külastusi.

Loomestipendiumi "Kingitud vastupidavus" eraldatakse esitatud taotluste alusel juhatuse otsusega kultuuriministeeriumi poolt balletiliidule eraldatud loomeliitude toetusest.

Eeltäidetud blankett (arvutis täitmiseks)

Blankett printimiseks (PDF)

Juhatus võtab taotlusi vastu iga kuu 10. kuupäevani aadressil balletiliit@balletiliit.ee ja Estonia ning Vanemuise teatri infolaudades.

Blogi