Uudised

Eesti Rahvusballeti uued esitantsijad on Laura Maya ja William Newton

Eesti Rahvusballeti uued esitantsijad on Laura Maya ja William Newton.

Laura Maya alustas tantsuõpinguid Antwerpeni Kuningliksu Balletikoolis (2006–2014) ja omandas bakalaureusekraadi Müncheni Muusika- ja Teatrikooli Balletiakadeemias (2016). Ta on töötanud mitmetes teatrites, sealhulgas Flandria Kuninglikus Balletis, Landestheater Linzis ja Baieri Riigiballetis. Aastal 2018 liitus ta Eesti Rahvusballeti trupiga ning aastal 2020 sai temast rahvusballeti solist.

Laura Maya on pälvinud mitmeid tunnustusi, muu hulgas pronksmedali Biarritzi rahvusvahelisel klassikalise tantsu konkursil (2012), IV auhinna Tanzolymp võistlusel Berliinis ning Londoni Kuningliku Balleti suvekursuste eripreemia aastatel 2012, 2013 ja 2014. Aastal 2020 oli ta Eesti teatri aastaauhindade nominent, 2021. aastal pälvis Estonia Seltsi fondi Klaudia Maldutise nimelise auhinna ning 2024. aastal Myfitnessi tantsuauhinna.

William Newton omandas tantsuhariduse USA-s New Albany Balletis ning Houstoni Balletiakadeemias Claudio Munozi ja Andrew Murphy juhendamisel. Ta liitus Houstoni Balletiga 2009. aastal, Ballet Metiga 2017. aastal ning Eesti Rahvusballetiga 2020. aastal.

Newton pälvis 2024. aastal Eesti teatri aastaauhinna Eesti Rahvusballetis loodud rollide eest: Vronski lavastuses "Anna Karenina", Stanley lavastuses "Tramm nimega Iha", Mees lühiballetis "Open Door" ja adagio lühiballetis "Suite en blanc" lavastuses "Must/Valge", Dietz von Egloff lavastuses "Õhtused majad" ning Pähklipureja-prints lavastuses "Pähklipureja".

Lisaks Newtonile ja Mayale on Eesti Rahvusballeti esitantsijad Alena Shkatula, Ami Morita, Anna Roberta, Jevgeni Grib ja Sergei Upkin.


Allikas: ERR

Foto: Rünno Lahesoo
Blogi