Uudised

Ilmunud on kogumik „Tallinna Balletikool. Lennud 1953–2022“

25. septembril esitleti kogumikku „Tallinna Balletikool. Lennud 1953–2022“. Esitlus toimus Rahvusooper Estonia Sinises saalis.

Raamat Tallinna Balletikooli lendudest ilmub järjena esimesele väljaandele „Tallinna Balletikool. Lennud 1953–2003“ (koostajad Aime Leis ja Ülle Ulla) ning tutvustab lendude kaupa ka hilisemaid õpilasi, kes on lõpetanud balletikooli aastatel 2004–2022. Viimase ülevaate on koostanud Liina-Liis Liiv-Toome, raamatut on täiendanud Janika Suurmets ja Lemme Saarma. Raamat on illustreeritud fotodega.

Aime Leis, Tallinna Balletikooli esimese lennu lõpetaja:

1953. aastal lõpetas balletikooli, tolleaegse nimega Eesti Riikliku Koreograafilise Kooli esimene lend. Need olid esimesed noored Eestis, kes olid saanud süstemaatilise balletihariduse ja see kujunes suursündmuseks meie teatriajaloos.

2022. aastal lõpetab Tallinna Balletikooli juba 60. lend. Mitmete põlvkondade vältel on kooli lõpetanud palju andekaid ja omanäolisi tantsijaid, kes kõik on andnud oma panuse meie balleti kõrgtasemele viimisel. Eesti balletikooli elujõust räägib ka fakt, et tantsijad, kes on läinud maailma tunnustatud balletilavadele oma karjääri jätkama, on tõusnud oma ala tippu. Suurem osa praeguse balletikooli pedagoogidest on sama kooli lõpetajad või lõpetajate õpilased, mis räägib ju sellest, et oleme ise olnud selle kooli kaasloojad. Iga koolilõpetaja on kaasa saanud kübekese eelmiste põlvkondade kogemusi ja eetikat.

See järjepidevus ongi meie kooli tugevuse ja püsimise jõud. Siis hoidkem ja säilitagem seda!

Raamatu toimetaja on Ene Paaver, kujundaja Kersti Tormis.

Raamat kuulub „Lendude“ sarja, mille on algatanud Ingo Normet. Sarjas on varem ilmunud „Tallinna Balletikool. Lennud 1953–2003“ (2003), „Eesti Muusikaakadeemia Kõrgem Lavakunstikool 1957–1997“ (1997), „Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool 1957–2007“ (2007).

Raamatu on kirjastanud Eesti Teatriliit. Väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Raamat on müügil Teatriliidu valvelauas hinnaga 5 eurot!
Blogi