Uudised

Rahvusvahelise tantsupäeva läkitus

Palju õnne rahvusvahelise tantsupäeva puhul!
Tänavuse tantsupäeva läkituse autor on Friedemann Fogel.

Kõik algab liikumisest – instinktist, mis peitub igaühes meist - ja tants on liikumine, viimistletud kommunikatsiooniks. Kuigi veatu tehnika on oluline ja muljetavaldav, on lõppkokkuvõttes oluline hoopis sisu, mida tantsija selles liikumises väljendab.

Tantsijatena püüdleme pidevalt selle poole, et luua neid unustamatuid hetki. Sõltumata tantsužanrist on see iga tantsija eesmärk. Niisiis, kui äkki ei lubata meil enam esineda, teatrid on suletud ja festivalid tühistatud, on kogu me maailm seisatanud. Ei füüsilist kontakti. Ei etendusi. Ei publikut. Mitte kunagi lähiajaloos pole tantsukogukond seisnud silmitsi sellise kollektiivse väljakutsega motivatsiooni säilitamiseks, oma raison d’être [pr. k-s: olemise põhjuse] leidmiseks.

Ja ometi just siis, kui meilt on midagi väärtuslikku ära võetud, mõistame, kui oluline see on ja kui palju tähendab tants ühiskonnale laiemalt. Tantsijaid ülistatakse sageli nende füüsilise võimekuse pärast, kuigi tegelikult oleme vastupidanud enamgi vaimse jõu abil. Usun, et ainulaadne füüsilise  ja psühholoogilise vilkuse kombinatsioon aitab meil ületada raskused, taasleiutada end tantsimiseks ja inspireerimiseks.


Lugege lähemalt Friedemann Fogeli ja rahvusvahelise tanstupäeva läkituse kohta.

Ja kõige tähtsam: tantsigem edasi!!!

Tantsupäeva läkituse tõlkis inglise keelest Triinu Upkin.
Blogi