Uudised

Vanemuises esietendus ballett-komöödia "Kinolina kangelane"

Vanemuises jõudis lavalaudadele humoorikas balletietendus „Kinolina kangelane“ (lavastaja-koreograaf, libretist Silas Stubbs, kunstnik Liina Unt).

17.02.2018 esietenduma pidanud lavastuse täispikk esmaettekanne, kui mitte arvestada kontrolletendust, toimus alles 23. veebruaril, kuna planeeritud esietendus katkes kümmekond minutit peale algust Vanemuise väikse maja üldise elektrikatkestuse tõttu. Nüüd, kus tehnilised vead on likvideeritud, saab lavastust näha sel hooajal veel kolmel korral.

Heliloojate W. Perry, R. Rogers, J. Herman jt muusikale seatud ning rohke pantomiimi ning ülevoolava kehakeelega esitatud sündmused kätkevad endas nii romantikat kui ka koomilisi situatsioone. Lavastuse tegevustik leiab aset üleminekuajal tummfilmiajastust helifilmi ajastusse, seega on lavale toodud ka kõigile tuntud Charlie Chaplini ning Edna Purviance’i tegelaskujud. Vaatajate ette tuuakse kaunis lugu unistusest, lootusest, armastusest, millele, nagu elus tihti, esitavad väljakutseid valesti mõistmine ning ülekohus.

Peaosades on Lawrence Massie / Gus Upchurch; Hayley Blackburn / Amy Bowring; Anton Jakovlev / Matthieu Quincy; Alain Divoux / Benjamin Kyprianos; Tarasina Masi / Yukiko Yanagi; Maria Engel / Laura Quin.


Piletid ja täpsem info siit.

Blogi