Sündmused

avatud seminar "HAKKAMA SAAV TANTSIJA"

Eesti Balletiliit tähistab tänavu 25. sünnipäeva. Juubeli puhul korraldab liit tantsuvaldkonnas aktuaalse ja olulise teema arutamiseks seminari "Hakkama saav tantsija" laupäeval, 6. mail 11.30 - 15.00 MUBAs. Seminaril osalemine on tasuta ja oodatud on kõik huvilised. Palume oma osalemissoov registreerida SIIN!
Erinevate ettekannete ja vestluste käigus arutatakse, mida on professionaalsel balletitantsijal vaja füüsiliselt hakkama saamiseks, vaimselt hakkama saamiseks, kunstnikuna hakkama saamiseks ja tantsukarjääri järel "päris" eluga hakkama saamiseks. Eesmärgiks on pakkuda tantsijaile reaalseid näpunäiteid ja tööriistu oma karjääritee teadlikumaks juhtimiseks.

KAVA:

I osa "Tahan saada tantsijaks!"

11.30 Tervitussõnad (Triinu Upkin, Eesti Balletiliidu juhatuse esimees)

11.35 Füüsiliselt hakkama saav tantsija (Sirli Hinn, Eesti Rahvusballeti füsioterapeut)

12.00 Vaimselt hakkama saav tantsija (Snezana Stoljarova, spordipsühholoog)

12.25 Kunstnikuna hakkama saav tantsija, rolliloome (Eve Mutso, endine Šoti Balleti esitantsija, vabakutseline koreograaf ja õppejõud EMTAs ja MUBAs)

PAUS 13.00 - 13.20

II osa "Tahan saada ...?"

13.20 Õppimine - kellele, milleks ja kuidas? (Ketlin Oja, Eesti Rahvusballeti solist, Tartu Ülikooli magistrant)

13.45 Vestlusring "Elu pärast tantsu (?)" (Oksana Tralla, Eve Andre-Tuga, Viktor Jelissejev, Janika Mägi, Mehis Saaber, Janika Suurmets, Jelena Karpova, Alina Boyko, vestlust juhib Triinu Upkin)

14.20 Töötukassa võimalused uue alguse toetamiseks (Merle Haug, Eesti Töötukassa Tallinna karjäärikeskuse juhtiv karjäärispetsialist )

14.50 Kokkuvõte ja lõppsõnad (Triinu Upkin)Blogi