Sündmused

Ballett "Anna Karenina" Estonias

27. märtsil 2020 pidi esietenduma Rahvusooperis Estonia Marina Kesleri ballett "Anna Karenina" Dmitri Šostakovitši muusikale Lev Tolstoi samanimelise romaani ainetel.

Uus esietenduse kuupäev on 1. september 2020!

Rahvusooper Estonia kodulehel tutvustatakse uuslavastust nii:

Tolstoi romaani peetakse üheks maailmakirjanduse tippteoseks, mis oma haarava süžee ja stiiliga on inspireerinud lugematul arvul kunstnikke. Marina Kesler on mahuka teose tõlkinud balletikeelde, jutustades peategelase lugu Šostakovitši muusika abil.

„Anna Karenina“ on lugu kiusatusest, kirest, moraalsest konfliktist, unistuste poole püüdlemisest ning nende purunemisest. See on tormiline jutustus reetmisest ja suurest armastusest, mis viib pinna jalge alt. Karenina on erakordne naine, kes püüab ühiskonna lämmatavaist moraalinormidest väljapoole murda, kuid peab tunnistama, et neil valikutel on hävitavad tagajärjed. Kõrgklassi glamuur varjab loorina Anna õnnetut abielu, aga hetkest, mil ta kohtab säravat ohvitseri vürst Vronskit, muutub kõik. Naine riskib keelatud armastuse õnne nimel oma sotsiaalse staatuse, abielu, sõprade ja perekonnaga.

Legendaarne priimabaleriin Maia Plissetskaja oli esimene, kes tantsis laval Anna Karenina lugu oma abikaasa Rodion Štšedrini muusikale 1971. aastal. Sellele on järgnenud mitmed klassikalised ja kaasaegsed versioonid, mille on lavale toonud Boris Eifman, Jochen Ulrich, Aleksei Ratmanski, Christian Spuck ja mitmed teised.

LAVASTUSMEESKOND:
  • Dirigendid: Jüri Alperten, Kaspar Mänd
  • Koreograaf-lavastaja: Marina Kesler
  • Kunstnik: Reili Evart
  • Valguskunstnik: Rasmus Rembel


Blogi