Sündmused

Les Ballets Trockadero de Monte Carlo

Esmakordselt tuleb Eestisse maailmakuulus "Les Ballett Trockadero de Monte-Carlo"

Esmakordselt tuleb Eestisse maailmakuulus "Les Ballett Trockadero de Monte-Carlo" enda ühe parima kavaga, mis sisaldab paljude ikooniliste pärlide seas ka Tšaikovski balleti "Luikede järv"e teist ​​vaatust.

Kahtlemata võidab nende esinemine publiku südamed oma virtuoossuse ja sädeleva huumoriga ning laeb kõiki positiivse energiaga ja hea tujuga.

The Trocks, nagu truppi hellitavalt kutsutakse, asutasid 1974. aastal balleti entusiastid, kes soovisid pakkuda meelelahutust klassikalise balleti humoorikate versioonidega, kus kõike rolle esinevad mehed. Kõik sai alguse Off-оff-Broadway teatrites New Yorgis. The Trocks esinesid küll väikestes saalides, kuid kriitikud ja publik võtsid neid suure entusiasmiga vastu.

Sellest ajast alates on The Trocks tõestanud end tähtsa tantsunähtusena kogu maailmas, nad on esinenud mitmekümnes riigis ja enam kui 600 linnas üle maailma. Kõikjal saatis neid suur edu ja trupile on aplodeerinud isegi HRH Elizabeth II ja  HRH Kuningas Charles III.

Trupi repertuaar on väga mitmekesine ning sisaldab tuntud palasid sellistest klassikalistest balletisdet, nagu "Luikede järv", "Paquita", "Pähklipureja", "Don Quijote", "Giselle", samuti parodeerivad nad vaimukalt kuulsaid koreograafe, näiteks, Balanchine’i, Robbinsit ja Cunninghami.

Kõik tantsunumbrid on lavastatud maitsekalt ja läbi mõeldud pisidetailideni, isegi artistide lavanimed on tahtlike "kirjavigadega" abil tuletatud mineviku ja tänapäeva kuulsate baleriinide nimedest. Igal "esibaleriinil" on oma roll, temperament, lemmikstambid, trikid, võtted ja maneerid. Professionaalide hinnangul ületavad nad mõnedes elementides, nagu hüpped, pöörded, erinevate nüansside esitamise põhjalikkus, isegi neid baleriine, keda Trocks parodeerivad.

The Troks loodi klassikalise balleti auks ja artistid soovivad tuua publiku ette oma mängulise vaate traditsioonilisele klassikalisele balletile, balansseerides kõrge kunsti ja kõrge komöödia piiril. Ja, kui lugeda erinevate maailmanurkade vaatajate ja kriitikute arvustusi, teevad nad seda suurepäraselt! 

Rohkem infot ja piletid leiab siit!

Blogi