Sündmused

Metamorfoosid - Balletiõhtu kolmes vaatuses Vanemuise teatris

Esietendus!

Vanemuise kodulehel on kirjeldatud järgnevalt:

Kolme noore ja andeka noore koreograafi eriilmelised mõttemaailmad
Oleme me siin ja praegu omal valikul või on see ettemääratus? Miks me kõik nii erinevad oleme? Oleme me üldse oma valikutes vabad? Kas küsimused, mis meid siin ja praegu painavad, on saatnud inimkonda aegade algusest saadik või muutuvad need ajas? Üks on kindel: inimese otsiv vaim ei väsi küsimast igavikulisi küsimusi ka tänapäeva järjest enam lõhestuvas maailmas.

Balletiõhtu „Metamorfoosid“ koondab endasse kolme andeka noore koreograafi eriilmelised mõttemaailmad. See on nagu näituse külastus, kus ühel korrusel näeme pop art’i, teisel kaasaegset ja kolmandal hoopis klassikalist kunsti. Vaataja otsustada on, mis talle rohkem meeldib.

2018. aastal Vanemuise teatri korraldatud noorte koreograafide konkursi võitnud Jack Traylen, stepptantsust inspireeritud Matthew James Jordan ning Eesti Teatriauhindade mitmekordne laureaat Jevgeni Grib otsivad vastuseid läbi neile omase kehakeele.

Little Claws
Koreograaf-lavastaja Jack Traylen Austraalia
Kostüümi- ja lavakujunduse ideede autor Jack Traylen
Valguskunstnik Tõnis Järs

Me kõik sünnime siia maailma eriliste ja ainulaadsetena. Millal õpime aga sulanduma ja teistega sarnanema? Miks me seguneme ja mis selle muutuse esile kutsub? On ehk põhjuseks meie endi hirm, ükskõiksus, teiste arvamused või hoopis ühiskondlikud mõjud? Tillukesed küünised satuvad meie naha alla, muutes meid järk-järgult üksteise teisikuteks …

Rhythm & Flair
Koreograaf-lavastaja Matthew James Jordan Vanemuine
Kostüümi- ja lavakujunduse ideede autor Matthew James Jordan
Videokunstnik Janek Savolainen
Valguskunstnik Tõnis Järs

Stepptantsu rütmist ja muusikast ideid ammutavas lavastuses segunevad erinevad tantsu- ja muusikastiilid. Loo keskmes on kaks tantsijat ning nende unistused ja eneseotsingud tantsumaailmas.

Metamorphoses
Koregraaf-lavastaja ja kunstnik Jevgeni Grib RO Estonia
Videokunstnik Alyona Movko
Valguskunstnik Rasmus Rembel RO Estonia
Helikujundaja Maksim Adel

Lavastus on saanud inspiratsiooni Vana-Rooma kirjaniku Publius Ovidius Naso antiikmütoloogial põhinevast luuleteosest “Metamorfoosid” ja toob vaatajani lood Pygmalionist ja Galatheast, Orpheusest ning Eurydikest, Narkissosest, Erosest ja Psychest ning Cyparissusest ning hirvest.

Osaleb terve Vanemuise balletitrupp
Esietendus 26. märtsil 2021 Vanemuise suures majas

Blogi