Sündmused

Rahvusvahelise tantsupäeva gala

29. aprillil toimub traditsiooniline rahvusvahelise tantsupäeva gala, kus astuvad üles nii Eesti Rahvusballeti kui Vanemuise teatri solistid, Eesti kaasaegse tantsu trupp Fine 5, ning Tallinna ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi II kursuse üliõpilased ja Tallinna Balletikooli noored tantsijad.

Mitmekülgne ja põnev kava pakub parimaid numbreid nii kaasaegsest kui ka klassikalisest tantsukunstist. Laval on tantsu ilu ja maagia selle täies hiilguses! Päevale lisab pidulikkust Tiit Härmi elulooraamatu „Esitantsija“ esitlus Estonia restoranis kell 17.30. Koostaja Kadi Herkül, kujundaja Mari Kaljuste, raamatu on välja andnud Eesti Teatriliit. Kohapeal on võimalus soetada raamat soodushinnaga ning küsida Eesti ühelt legendaarsemalt tantsijalt, Tiit Härmilt autogrammi. Esitlust viib läbi Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris. Raamat on saadaval teatri suveniiriletis.

Lisaks kuulutatakse välja ka MyFitnessi tantsuauhindade laureaadid. MyFitnessi seob Eesti Rahvusballetiga 4-aastane koostööleping, mille raames antakse igal aastal üle aasta nais- ja meestantsija auhind. Möödunud aastal pälvisid preemia Eesti Rahvusballeti nooremsolistid Anna Roberta ja Ali Urata.

Alates 25. aprillist on teatri esimese rõdu jalutuskaarel avatud fotograaf Rünno Lahesoo näitus „2022“. Näituse nimeks olev number sümboliseerib aastat, mil meie elu muutus jäädavalt seoses Venemaa ja Valgevene alustatud sõjaga Ukraina riigi ja rahva vastu.

Rünno Lahesoo: „Loodan väga, et inimesed terves maailmas on õppinud eelmise sajandi sündmustest Euroopas ning ei lase ajalool korduda. Samas just praegusel keerulisel ning ebakindlal ajal on kõigil meil vaja hoida usku heasse ja ilusasse. Loodan, et käesolev näitus aitab vaatajail hetkeks unustada kaos meie ümber ning taaselustada hetki ja emotsioone Eesti Rahvusballetiga. Võtke aega peatumaks piltide ees, meenutamaks etendusi ja tantsijate esitusi nende kordumatuses. Ükski tabatud hetk ei sünni enam kunagi täpselt samal kujul.“


Piletid ja rohkem infot Rahvusooperi kodulehelt!

Blogi