Sündmused

Vanemuises esietendub Jevgeni Gribi "Tuhkvalge"

Ballett Edward Elgari ja Gustav Holsti muusikale

Jevgeni Grib on Vanemuise teatripublikule tuttav kui mütoloogia ainelise lühiballeti „Metamorfoosid“ autor. Balletilavastuses „Tuhkvalge“ tegeleb Grib taaskord sügavate ning paeluvate teemadega nagu elu, surm ja inimese alateadvus. Seekordne Siret Campbelliga koostöös loodud lavalugu on inspireeritud E. T. A. Hoffmanni 1815. aastal kirjutatud lühijutust „Uneliivamees“.

Peategelase Aale lapsepõlves hukkub tema isa tulekahjus. Kui naise tuletõrjujast elukaaslane samal moel sureb, viivad üksindus ja õudsed mälestused Aale välismaailmast aina kaugemale. Sündmused rulluvad lahti visuaalselt lummavas mustvalges paigas, kus põimuvad elavate maailm ja teispoolsus. Kust jookseb reaalsuse ja kujutelmade piir, ei saagi lõpuni kindel olla. Publik seatakse silmitsi küsimusega: kas hirmudest on võimalik vabaks saada? Või jäävad mälestused lapsepõlves kogetust meid ka täiskasvanuelus varjuna saatma?

Esietendus 14. oktoobril 2023 Vanemuise suures majas


LAVASTAJA JA KOREOGRAAF: JEVGENI GRIB (Rahvusooper Estonia)
MUUSIKAJUHT JA DIRIGENT: RISTO JOOST
DIRIGENDID: MARTIN SILDOS, TAAVI KULL
LAVASTUSDRAMATURG JA LIBRETIST: SIRET CAMPBELL
KUNSTNIK: KRISTJAN SUITS
KOSTÜÜMIKUNSTNIK: LIISI EESMAA
VALGUSKUNSTNIK: PRIIDU ADLAS (Eesti Draamateater)
LAVASTAJA ASSISTENT: MARTA NAVASARDYAN (Rahvusooper Estonia)

 

OSADES: RAMINTA RUDŽIONYTE-JORDAN, CAROLINE MAQUIGNON, YUKIKO YANAGI, GUS UPCHURCH, BRADLEY HOWELL, BENJAMIN NEWMAN, MARIA ENGEL, GEORGIA TONI HYRKÄS, ALEXANDRA HEIDI FOYEN, ALEXANDER GERMAIN DREW, WILLIAM HALTON, BLEIDDIAN BAZZARD, ALAIN DIVOUX, GERARDO AVELAR

VOKAALSOLISTID: MARIA LISTRA (KÜLALISENA), PAULINE VÄHI (KÜLALISENA), GRETE OOLBERG

VANEMUISE BALLETITRUPP JA SÜMFOONIAORKESTER


Piletid ja rohkem infot leiab Vanemuise kodulehelt!


Blogi