Uudised

6.mail toimus seminar "Hakkama saav tantsija"

6.mail toimus MUBAs Eesti Balletiliidu juubeli sündmuste osana seminar "Hakkama saav tantsija"

Erinevate ettekannete ja vestluste käigus arutati, mida on professionaalsel balletitantsijal vaja füüsiliselt hakkama saamiseks, vaimselt hakkama saamiseks, kunstnikuna hakkama saamiseks ja tantsukarjääri järel "päris" eluga hakkama saamiseks. Eesmärgiks on pakkuda tantsijaile reaalseid näpunäiteid ja tööriistu oma karjääritee teadlikumaks juhtimiseks.
Seminari sihtrühmaks olid  nii professionaalse õppe kui huvihariduse tantsuõpilased, elukutselised ja vabakutselised tantsijad, sportlased, tantsuõpetajad ja treenerid ning tantsukarjääri juba seljataha jätnud endised tantsijad. 

Ettekandele tulid järgnevad teemad: 
Füüsiliselt hakkama saav tantsija (Sirli Hinn, Eesti Rahvusballeti füsioterapeut)

Vaimselt hakkama saav tantsija (Snezana Stoljarova, spordipsühholoog)

Kunstnikuna hakkama saav tantsija, rolliloome (Eve Mutso-Oja, endine Šoti Rahvusballeti solist, vabakutseline tantsija ja koreograaf, õppejõud EMTAs ja MUBAs)

Õppimine - kellele, milleks ja kuidas? (Ketlin Oja, Eesti Rahvusballeti solist, Tartu Ülikooli magistrant)

Ning samuti toimus vestlusring "Elu pärast tantsu (?)", milles osalesid Oksana Tralla, Eve Andre-Tuga, Viktor Jelissejev, Janika Mägi, Mehis Saaber, Janika Suurmets, Jelena Karpova, Alina Boyko.
Seminari ja vestlusringi juhtis Eesti Balletiliidu esimees Triinu Upkin.

Ühtlasi tutvustati Töötukassa poolt võimalusi uue alguse toetamiseks (Merle Haug, Eesti Töötukassa Tallinna karjäärikeskuse juhtivkarjäärispetsialist )

Blogi