Uudised

Anatoli Arhangelski ravi toetuseks on annetatud üle 150 000 euro

Haruldase haigusega Itaalias Udine haigles võitlev Eesti Rahvusballeti esisolisti Anatoli Arhangelski toetuseks on kogunenud 4. augusti seisuga 152 274,17  eurot. 

Täname kõiki annetajaid! On südant soojendav näha, kui väga Anatoli lugu inimestele korda on läinud ja kui paljud on soovinud oma panuse anda. Kahtlemata on meie kõigi toest nii Anatolile kui tema perele palju abi.

Abikaasa Marika: “Tänu nii paljude inimeste soojale südamele oleme saanud palju toetust – nii materiaalset kui ka mentaalset, mis ei ole sugugi vähem tähtis!”

Anatolil diagnoositi prioonhaigus. Tema seisukord on pidevalt halvenenud ja ta jääb ravile Itaaliasse dr Gian Luigi Gigli juurde. Dr Gigli on varem päästnud sarnaste sümptomitega ravimatu haigusega patsiendi elu eksperimentaalse dieedipõhise raviga, millega alustas ka Anatoli ravimist. “Kuna antud hetkel ei ole kaotada midagi, siis loomulikult proovime seda variant”, sõnas Anatoli abikaasa Marika. Ta kiidab ka Udine haigla personali, kes hoiavad tema sõnul Anatolit kui kõige kallimat last.

Marika sõnul on Anatoli haiguskulg olnud arstidele imestuseks ootamatult intensiivne ja kiiresti halvenev. Arstid kahtlustavad, et COVID-19 on aktiviseerinud ja kiiresti arenema ässitanud haiguse, mille kolle organisimis olemas oli, kuid mis oleks võibolla alles hilisemas eas välja löönud, kui üldse.

Haigekassa on Marika sõnul valmis rahastama Anatoli ravi kulusid kuni 8. augustini.


27. juulil pöördus Eesti Balletiliit avalikkuse poole palvega aidata Anatoli Arhangelskit, kes võitleb Itaalias Udine haiglas raske ja haruldase haigusega ning algatas annetuste kogumise Anatoli ravi ja võõrsil elamise kulude katmiseks.


Blogi