Uudised

Balletiliit kogub annetusi Anatoli Arhangelski ravi toetuseks

Anatoli Arhangelski vajab kiiresti meie kõigi abi raske ja haruldase haigusega võitlemiseks Itaalias Udine haiglas! Annetuste kogumist Anatoli ja tema pere toetamiseks korraldab Eesti Balletiliit.

Anatoli põdes kevadel Covid-19 viirust. Pärast palaviku taandumist tundus, et kõik sai korda. Teatrid avati, Eesti Rahvusballett alustas taas tööd, kuid Anatoli tundis end balletisaalis ja laval kehvemini kui pärast kodus veedetud isolatsiooni oleks pidanud: pea kippus valutama ja ringi käima, tasakaal oli häiritud, silmanägemine kehv, vasak käsi surises. Anatoli võttis haiguslehe ja lootis, et puhkus aitab tal korralikult taastuda. Paraku sellest ei piisanud ja tekkinud sümptomid üha süvenesid. Surinast sai käekramp, nägemine muutus mitmekordseks ja lainetavaks, igapäevased tegevused muutusid keeruliseks. Abikaasa Marika Muiste oli sunnitud korduvalt kiirabi kutsuma, kuid tehtud analüüsid ei andnud põhjust meest pikemalt haiglas hoida. Olukord aga halvenes iga päevaga. Juuni keskpaiku viidi Anatoli Ida-Tallinna Keskhaiglasse, kus ta viibis üle kuu aja. Ta kaotas peaaegu täielikult kõnevõime, nägemise ning kontrolli jäsemete üle, mis tõmblesid ja läksid krampi. Vahetusid raviarstid, ravimeetodid ja oletused võimalike diagnooside kohta, aga lõplik diagnoos jäigi panemata. Arstid nentisid vaid, et tegu on haruldase juhtumiga, millega neil kogemust pole. Eestis kättesaadavad võimalused olid ammendunud.

Anatoli õde elab Itaalias ja pere otsustas mehe sinna viia. Udine haiglas on aparaadid ja erinevalt Eestist kitsamalt spetsialiseerunud osakonnad neuroloogiliste haiguste raviks. Professor Gian Luigi Gigli tutvus Anatoli haiguslooga juba eelnevalt ning palus Marikal mehest isegi videoid saata. ITK arstid kinnitasid, et nemad enam aidata ei oska ja pere hakkas Haigekassaga välismaise ravi hüvitamise osas asju ajama. Haigekassa vastus lubati anda 1–2 kuu jooksul. Nii pikast ootamisest ei saanud loomulikult juttugi olla ja pere toimetas Anatoli oma jõudude ja kuludega Itaaliasse. Reedel, 23. juulil jõudsid nad Udinesse. Reis oli väga raske. Marika sõnul on neid hästi vastu võetud, arstid on abivalmis ja probleemi lahendamisest huvitatud, Anatoli seisund on aga väga halb. Marika on ööpäevaringselt abikaasa kõrval ja hooldab teda. Pere kaks last, 8-aastane Sofia ja 3-aastane Simon jäid Eestisse vanavanemate ja sugulaste hoida.

Kuigi Anatolile pole veel diagnoosi pandud ja ravi maksumus ning selle eest tasumise võimalused on ebaselged, vajab nende pere rahalist abi juba praegu!

PALUN AITA! Eesti Balletiliit avas sihtotstarbelise fondi, kuhu ootame annetusi: iga sent ja euro on oluline! Ja oluline on ka aeg, mida võib olla väga vähe! Tuleb tegutseda kiiresti. Nüüd ja praegu.

Palun tee annetus Eesti Balletiliidu kontole:

EE161010022081883007
Eesti Balletiliit
Selgitus: ANATOLILE

iban.bank_name: AS SEB Pank

SWIFT Code: EEUHEE2X

Annetustest kogutud summa saadame abikaasa Marikale Anatoli ravi ja võõrsil elamise kulude toetuseks.

 

Triinu Upkin

Eesti Balletiliidu juhatuse esimees, Eesti Rahvusballeti artist, Anatoli kolleeg ja sõber


Blogi