Uudised

MyFitnessi aasta tantsija auhinna pälvisid Eesti Rahvusballeti tantsijad Seili Loorits-Kämbre ja Andrea Fabri

29.04.2019 / Alisson Kruusmaa. Opera.ee 

28. aprillil toimunud rahvusvahelise tantsupäeva galal anti üle MyFitness tantsuauhinnad, mille pälvisid Eesti Rahvusballeti tantsija Seili Loorits-Kämbre ja nooremsolist Andrea Fabbri.

1500-eurosed auhinnad andsid balletiartistidele üle My Fitness AS juhatuse esimees Erkki Torn ning Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur. „Artisti suurimaks kiituseks on aplaus ja publiku tunnustus. Seepärast on ääretult tore, et MyFitness annab enda panuse Eesti kultuurile, balletile ja ka meie parimatele balletiartistidele, et see kõik viia uuele tasemele. MyFitnessi Aasta Tantsija auhinda antakse välja küll teist korda, kuid MyFitnessi ja Eesti Rahvusballeti koostöö on tugev ja pikaajaline, mis kestab veel mitmeid aastaid,“ sõnas Edur.

Seili Loorits-Kämbre on tantsinud Eesti Rahvusballetis aastast 1996, mil ta lõpetas Tallinna Balletikooli. Tema repertuaari kuuluvad rollid balletidest „Luikede järv“, „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“, „Uinuv kaunitar“, „Tramm nimega Iha“, „Libahunt“, „Lõng“, „Kratt“, „Bajadeer“, „Romeo ja Julia“ jpt.

Andrea Fabbri lõpetas 2015. aastal HARIDi konservatooriumi Floridas. Hooajal 2015/16 tantsis ta Los Angelese Balletiteatris. Järgmisel hooajal sai temast Eesti Rahvusballeti tantsija, kus ta 2018. aasta sügisel tõusis nooremsolisti staatusesse. Tema repertuaari hulgas on „Romeo ja Julia“, „Luikede järv“, „Uinuv kaunitar“, „Onegin“, „Tramm nimega Iha“, „Kratt“, „Aeg“, „Lõng“, „Coppélia“, „Medea“ jpt.

28. aprillil enne rahvusvahelise tantsupäeva galat avati Estonia teatris ka Rünno Lahesoo fotonäitus Eesti Rahvusballeti käesoleva hooaja etendustest. Näitus jääb avatuks Rahvusooperis Estonia augustikuuni.

MyFitnessi seob Eesti Rahvusballetiga 3-aastane koosööleping, mille raames annab MyFitness igal aastal üle aasta nais- ja meestantsija auhinna.

http://www.opera.ee/arhiiv/82535/


Blogi