Uudised

Teet Kask valiti MUBA loovjuhiks balleti ja kaasaegse tantsu vallas

Tulevase Tallinna Muusika- ja Balletikooli (MUBA) balleti ja kaasaegse tantsu loovjuhiks valiti Teet Kask!

MUBA Facebooki lehel on kirjutatud järgnevalt:
Miks otsustasid kandideerda?
Tundsin vajadust oma kogemust ja energiat jagada, mis aastatega sai kogutud Rootsi Kuninglikus Balletis, Norra Rahvus Balletis, Balletto di Milanos ning eriti töötades näost näkku selliste kaasaegse balleti gurudega nagu Jiří Kylián, Mats Ek, Glen Tetley, Nacho Duato ja tuua see pagas tagasi siia balletikooli, kust said alguse minu enda esimesed balletisammud.

Mida tahad MUBA jaoks korda saata?
Tahan oma töö käigus väljakujunendud kontaktide võrku Aasiast kuni Ameerikani anda MUBA teenistusse, et tänased noored saaks sirge seljaga ennast maailma tantsida. Oluliseks pean sammuti teiste loovjuhtidega koostöös tekkivat sünteesi. Ja veel ühe missioonina tahan tuua tantsivad eesti mehed uuesti balletilavale.
Kusmaal asud ise praegu kunstnikuna/mõtlejana?
Uurin hetkel maailmaloomise teemasid ja selle kujutamist tantsu kaudu. Lisaks köidab mind kinesteetiline õppemeetod ning kuidas selle kaudu koreografeerida mõtlemist. Veel sain huvitava väljakutse klassikaloovjuhi MIhhail Gertsi käest: kuidas võiks välja näha kinesteetiline õpe sellistel teemadel nagu: kultuur ja raha; kultuur ja poliitika; kultuur ja religioon?

** ** **

Teet Kask on Eestis sündinud lavastaja, koreograaf ja lektor, kes sünteesib klassikalist ja
nüüdistantsu. Tema rikkalikult mitmekesine CV koosneb enam kui 60st lavastusest (sh balletid, muusikalavastused, filmid, ooper, draama, muusikalid, reklaamid, telesaated).
Ta on balletiartisti koolituse saanud Tallinna Balletikoolis, kus ta õppis Vaganova klassikalist
balletti. 2005. aastal omandas ta koreograafia magistrikraadi City University of London/Trinity Laban muusika- ja tantsu konservatooriumis.
Teet Kase akadeemilise õpetamiskogemuse hulka kuuluvad Tartu Ülikooli Viljandi
Kultuuriakadeemia, Oslo Riiklik Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikool ja Pekingi Etenduskunstide Instituut/Pekingi Tantsu Festival.
Ta on töötanud Eesti Rahvusballeti, Rootsi Kuningliku Balleti, Norra Rahvusballeti, Gruusia
Riikliku Balleti ja Balletto di Milano juures.
1999. aastal pälvis ta Ballet Internationali/ Tanz Aktuell Internationali kriitikute auhinna
silmapaistva tantsija loomingulise töö eest Norra Rahvus Balletis hooajal 1998-99.
1999. aastal jõudis Kase koreograafiline teos “Ursula X” Pariisis Concours International de
Choreographie Classic finaali.
Kask kasutab oma koreograafilistes töödes nii klassikalise tantsu esteetikat, kui ka kaasaegset väljendusrikkus ja flirtides eksperimenteerimisega. Temast on saanud ainulaadne kunstnik/koreograaf/juhendaja, kes sünteesib klassikalist ja kaasaegset tantsu.
Soovime Teedule energiat ja mõttejõudu tantsuharidusse panustamisel!

Blogi