Sündmused

"Avarus/Open Space" Vanemuises

5. mail kell 19 toimub Vanemuise väikeses majas noorte koreograafide õhtu „Avarus / Open Space“, kus noored artistid saavad väljendada oma ideid laiemale publikule.
 

Noorte koreograafide õhtul astuvad üles noored Vanemuisest, Rahvusooperist Estonia, Viljandi Kultuuriakadeemiast ja Tallinna Ülikooli koreograafia õppetoolist. Enamus neist on professionaalse balleti- või eriharidusega tantsijad. Tantsijad, kes oma igapäeva töös peavad väljendama võõrast teksti, suruma end teiste poolt seatud raamidesse olenemata sellest, kas koreograafia või muusika on neile loomuomaselt vastuvõetav või mitte. Sellel õhtul Vanemuise väikeses majas on neil vaba voli näidata isikupäraseid valikuid.

„Kas koreograafia loomisel on oluline eriharidus või piisab andest, mida ei saa ühegi diplomiga? Kas tänapäeva tantsuteatris on muusika, rütm ja helikujundus kehakeelele partneriteks või hoopis impulsiks? Või on kõik üksteisest sõltumatud? Kuidas koreograafide mõtteline vorm tantsijateni jõuab – kas läbi välise, abstraktse tunnetuse või sisemisest tõukejõust ajendatuna? Mis on need teemad, mis ajendavad tantsule pühendunud inimest looma oma maailma ja seda ka teistega jagama?
 
Neile ja paljudele teistele küsimustele otsime vastust noorte koreograafide õhtul, lootuses näha uut särava mõtteviisiga lavastajat, kes mitte ainult tantsijaid ei sütita vaid leiab üles selle miski, mis puudutab ka publikut saalis,“
sõnab Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.
 
Ürituse kava ja täpsema info leiab Vanemuise kodulehelt ja Facebookist.

Blogi